Парогенератор можна описати як конструкцію з підошви і відпарювателя звичайної праски, забезпеченою резервуаром для води. Пристрій відпрасовує одяг струменями пари, які надходять під тиском, і діє так само ефективно, як хороша праска. При цьому будь-яка річ упорядковується за 2-3 хвилини і її навіть не потрібно знімати з вішалки.
Види парогенераторів
Сучасні побутові моделі не тільки прасують одяг за допомогою водяної пари, що подається під тиском, а й ефективно очищають поверхні. Крім того, парогенератор для дому може мати розширений функціонал, що включає прасування у вертикальному положенні. Ця здатність знадобиться для одягу на плічках, штор і гардин.

Сучасні пристрої мають різний рівень потужності, яка варіюється в діапазоні 1,6-2 кВт. Інтенсивність подачі пари може відповідати 90-140 г/хв відповідно. До списку значущих характеристик відноситься обсяг резервуара, вид рукоятки, якість підошви, насадок і довжина електропроводу.
На ринку представлені прилади декількох видів. Всі вони оснащені функцією генерації пари. На багатьох сайтах апарати найменовано неправильно, тому користувачі сумніваються, вибираючи кращий парогенератор для дому, і купують пристрій зі зменшеним або занадто широким функціоналом.
До основних видів побутових пристроїв цього типу відносяться:
- Відпарюватель – найефективніший прилад для обробки одягу в вертикальному положенні без застосування хімічних компонентів. Дуже добре справляється з очищенням і прасуванням джинсів, піджаків і килимів. Існують моделі для очищення дзеркал і вікон, які не передбачають застосування з метою очищення підлогових покриттів.
- Парова швабра – багатофункціональний пристрій для збирання в кімнатах, очищення підлоги, кахельної плитки і скла за допомогою пари. На жаль, апарат насилу справляється з відпарюванням тканин.
- Пароочиститель – хороший прилад, що видаляє забруднення з кераміки, тканин та інших поверхонь. За допомогою найбільш технологічних моделей можна проводити дезінфекцію, але неможливо якісно відпрасувати одяг.
- Праска-парогенератор – прасувальна система, призначена для прасування та обробки будь-яких текстильних виробів, включаючи одяг і постільну білизну. Парові станції використовуються для очищення пластикових і меблевих поверхонь, усунення неприємних запахів та інших цілей.
Якщо користувач ще не визначився з тим, який вибрати парогенератор, то для початку йому варто переконатися в наявності необхідних функцій.
Критерії вибору домашнього генератора пара
Найважливішою характеристикою такої техніки вважається потужність. Цей параметр допомагає зрозуміти, який парогенератор краще в представленому асортименті. У другу чергу потрібно звернути увагу на продуктивність, швидкість нагріву і загальну ефективність очищення і прасування, які залежать від першої характеристики. У представленому на ринку асортименті подібної техніки можна вибрати прилад потужністю, яка варіюється в діапазоні 0,8-3,1 кВт. Оптимальну швидкість нагріву підошви, економічну витрату електроенергії і найбільшу ефективність мають апарати продуктивністю 1,6-2 кВт.
Інтенсивність і рівень подачі пари
При виборі пристрою потрібно врахувати спосіб і якість подачі пари:
- Тиск. Сучасні моделі випускають пар під тиском в діапазон 2-6 бар. Краще і швидше бюджетних пристроїв очищають поверхні більш потужні парогенератори, що працюють під тиском не менше 6 бар.
- Інтенсивність – показник потужності парового струменя (90-140 г/хв) і парового удару (100-260 г/хв), що оцінює якість і швидкість очищення килимового покриття.
Не варто недооцінювати значущість зазначених характеристик. Якщо покупець роздумує як вибрати парогенератор для дому з потрібними характеристиками, то варто орієнтуватися на максимальні показники.
Обсяги та види ємностей для води
Місткість резервуарів для води невеликих парогенераторів зазвичай становить 0,7 л. Але найкраще підходять великим сім'ям ті, які оснащені ємностями від 2 л. Якщо пристрій не планується використовувати інтенсивно, не варто переплачувати, вибираючи великий обсяг. Варто звернути увагу на моделі з прозорим бачком і зручною мірною шкалою, що дозволяють стежити за витратою води.
Виробники випускають бойлери в трьох виконаннях:
- Вбудована ємність, що дозволяє миттєво подавати пар і використовувати функцію парового удару. Парогенератори, оснащені бачком цього типу, є найкращим вибором. Варто врахувати, що такі моделі важать трохи більше інших апаратів.
- Винесений резервуар, сполучений з підошвою паровою трубою. Парогенератор з такою ємністю нагрівається протягом 10-15 хвилин.
- Подвійний бойлер, оснащений функціями дозування обсягу і перекачування води. Це не настільки ефективні і важкі пристрої, не дуже підходять для обробки великої кількості текстилю.
При виборі необхідно врахувати наявність вільного простору в будинку і фінансові можливості покупця.
Рекомендації фахівців
Поради знавців допоможуть визначитися, як вибрати парогенератор для одягу. Орієнтуючись на них, можна легко підібрати по-справжньому надійну, ефективну і довговічну модель:
- Матеріал, обраний для виконання підошви. Виробники випускають велику кількість алюмінієвих пристроїв, на яких легко утворюються подряпини. Такі апарати досить складні в експлуатації, тому краще витратити трохи більше грошей і користуватися якіснішим парогенератором з підошвою, виконаної з нержавіючої сталі. Ці прилади відрізняються рівномірним рівнем прогріву. Для ефективної експлуатації краще придбати дорогу модель з підошвою з кераміки, тефлону або рідкісну модель з надійним титановим покриттям. Правда, цей метал не відрізняється теплопровідністю.
- Вага – досить спірний параметр. Справа в тому, що кращими моделями з великою ємністю, широкою підошвою і великим корпусом досить складно користуватися.
- Тип рукоятки. Від якості цього елемента залежить зручність застосування пристрою.
- Форма носика. Найкращі парогенератори мають загострені носи.
- Довжина електричного кабелю. Він повинен бути досить довгим, щоб при підключенні до розетки не обмежувати можливості використання пристрою. Зручні моделі оснащені спеціальним відсіком всередині корпусу, в якому розміщується шнур живлення.
Якщо ще залишилися деякі сумніви в тому, як вибрати парогенератор для прасування, потрібно врахувати наявність додаткових функцій:
- Розбризкування, що дозволяє зволожувати тканину перед прасуванням.
- Захист від накипу – дуже корисний компонент, що дозволяє запобігти передчасному зносу пристрою через використання неякісної водопровідної води.
- Робота в автоматичному режимі, що дозволяє використовувати пристрій зручніше і ефективно, ніж функція ручного регулювання подачі пари.
- Сухе прасування. Ця функція дозволяє використовувати парогенератор як звичайну праску.
- Вертикальне відпарювання. Опція, що дозволяє чистити і гладити портьєри, піджаки на вішалці. Вона недоступна в найдешевших моделях.
- Автоматичне відключення. Ця функція передбачає відключення електроживлення пристрою через певний період після припинення експлуатації. Її наявність важлива для не дуже досвідчених користувачів.
- Протикрапельна система. Цей модуль призначений для запобігання скупченню крапель і створення розводів на тканинах і оброблюваних поверхнях.
Вивчивши подану в статті інформацію, кожен легко зрозуміє, як правильно вибрати парогенератор для дому, і реалізує на практиці всі поставлені домашні завдання.